Course Director PADI - Dominik Dopierała
 Mój kurs Course Director’ów na Dominikanie W połowie lipca tego roku pojechałem na Dominikanę do Santo Domingo odbyć szkolenie na kursie Course Director Training Course (CDTC) PADI. Jako wsparcie poleciał ze mną mój przyjaciel i jeden z najbardziej doświadczonych instruktorów nurkowania.

Na kurs przyjechali ludzie z całego świata, dla większości z nas uczestnictwo w tym programie było ukoronowaniem wieloletniej kariery instruktorów nurkowania. Niektórzy kilkukrotnie składali podanie o przyjęcie na ten program.
Od pierwszego dnia czuło się napięcie. Dla każdego z nas było to nie lada wyzwanie, tutaj nie chodziło przecież, o to, żeby zdać. Każdy chciał wypaść jak najlepiej, pokazać się z najmocniejszej strony. To było dziesięć dni ciężkiej pracy i intensywnej nauki. Każdego dnia byliśmy oceniani i sami ocenialiśmy innych kandydatów.
Podczas całego programu wspierała nas kadra
CDCT, którą stanowili pracownicy biur PADI, niektórzy z nich od ponad 20 lat tworzą system PADI na świecie. Ogromnym zaszczytem było dla mnie pracować z takimi ludźmi, móc się od nich uczyć korzystając z ich wiedzy i doświadczenia.
Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i egzaminy. Sprawdzano nasze umiejętności prowadzenia wykładów, zajęć w basenie i nurkowań na wodach otwartych. Tak naprawdę oceniano naszą znajomość całego systemu PADI
.
Wyjątkową zaletą tego kurs jest to, że uczestniczą w nim ludzie z całego świata i wszyscy oni szkolą i pracują według jednych standardów, na przykład tylko w mojej grupie był Anglik, Amerykanin, Kanadyjczyk, Tajka, Panamczyk. Wielu uczestników tego kursu jest już liderami branży nurkowej na świecie i posiadają własne duże centra nurkowe, floty statków.
W trakcie tego kursu nawiązano wiele nowych przyjaźni, to one pomagały w wykonywaniu wielu wspólnych zadań. Wielu z nas skorzysta z zaproszeń i odwiedzi nowych przyjaciół, a co za tym idzie zobaczy niesamowite miejsca nurkowe np. w Chinach, Korei, wybierze się na Galapagos, bądź też do Alabamy. Na zakończenie kursu odbył się bankiet, podczas którego wszystkim rozdano dyplomy
Course Director’ów.
Cały czas spędzony na Dominikanie był niesamowitym przeżyciem a uzyskanie tytułu Course Director ogromnym wyróżnieniem, dlatego też chciałbym podziękować wszystkim osobom, dzięki którym mogłem wziąć udział w tym programie. Dziękuję za wsparcie i pomoc.

Dominik Dopierała
PADI
 Course Director
   
 

 Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2010-12-16
Liczba wyświetleń: 12649

Return