z pierwszym oddechem pod wodą, otworzyłeś drzwi do innego świata
przeszedłeś przez te otwarte drzwi i już wiesz…
że twoje życie nigdy nie będzie takie jak przedtem ! 

Z pewnością odkryłeś już, że nurkowanie nie jest celem samym w sobie. Jest drogą do szerokiego zakresu aktywności oraz umiejętności tworzących pewną całość, którą można określić jako niekończącą się i niezapomnianą przygodę. Nurkowanie to fascynujące hobby oraz forma spędzania wolnego czasu bez względu na zakres Twoich zainteresowań, ale może ono również stać się twoim zawodem.

Edukacyjna ścieżka instruktorska rozpoczyna się wraz z kursem Divemastera PADI, kurs ten jest pierwszym krokiem w systemie szkoleniowym PADI w kierunku profesjonalizmu w nurkowaniu. Divemaster jest liderem - kimś, do którego nurkowie zwracają się o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów, proszą o radę, to On uczy ich jak zaplanować lepsze i sprawiające więcej przyjemności nurkowanie. Już samo zakwalifikowanie się na kurs Divemastera PADI jest osiągnięciem, a fakt, że znalazłeś się w tym miejscu nie jest dziełem przypadku. Dużo już się nauczyłeś dzięki szkoleniom i praktyce, a zanim ukończysz ten kurs i zdobędziesz stopień Divemastera PADI, osiągniesz o wiele więcej. Stopień ten zdobywa mniej niż jeden na pięćdziesięciu nurków na świecie. Przemyśl to - jest to wyróżnienie, ale wiąże się z nim odpowiedzialność.
 
Divemaster jest liderem
Jedną z przyczyn tego, że znalazłeś się na kursie Divemastera PADI jest fakt, że twój instruktor dostrzegł u ciebie potencjalne zdolności kierownicze. Kurs ten ma na celu rozwinięcie Twoich umiejętności kierowniczych oraz uzyskanie szerokiej i dogłębnej wiedzy z zakresu teorii środowiska, sprzętu nurkowego, fizjologii, fizyki i tabel RDP.  Udoskonali on Twoje umiejętności nurkowania poprzez asystowanie przy kursach, praktykę zdobędziesz podczas nurkowań prowadząc nadzór nad certyfikowanymi nurkami. Na kursie Divemastera PADI poznasz również programy, które będziesz mógł samodzielnie prowadzić po zakończeniu tego kursu: Nurek Powierzchniowy Discover Snorkelling  , Odkryj Nurkowanie DSD, Nurek Powierzchniowy Skin Diver, Nurkowanie Przypominające Scuba Rewiev.

Odkryjesz, że podczas kursu Divemastera twoja relacja z instruktorem w wielu aspektach będzie się różnić od tej, jaką miałeś na poprzednich kursach - prostej relacji kursant – nauczyciel. Instruktor będzie raczej przewodnikiem, trenerem i doradcą pomagającym ci rozwinąć karierę traktowaną czy to jako zawód, czy hobby. Przekonasz się, że ta szczególna relacja, jaką nawiążesz ze swoim instruktorem podczas kursu, będzie trwać przez lata.
będziesz pomagać innym...
 

twoja relacja z instruktorem
ulegnie zmianie...

po prawej... tak było

po lewej... tak będzie

 
Nie ma znaczenia, z jakiego powodu pragniesz zostać Divemasterem czy to, dlatego że masz ochotę pracować w jakiejś bazie nurkowej na Maledywach, być przewodnikiem prowadząc grupy certyfikowanych nurków w Egipcie, a może asystować przy szkoleniach i wyjazdach w naszym centrum nurkowym, czy po prostu dla samego siebie, bo pragniesz zdobyć ten prestiżowy stopień. Kurs ten da Ci ogromną wiedzę, doświadczenie i umożliwi spojrzenie jeszcze raz na nurkowanie, ale tym razem oczami profesjonalisty. Zdobycie certyfikacji na tym poziomie otwiera drzwi do kariery instruktorskiej w nurkowaniu i może stać się pierwszym krokiem do zostania Asystentem Instruktora PADI lub Instruktorem PADI.   
w takim towarzystwie będziesz pracować...

Jako  Divemaster PADI wiesz, że nurkowanie to niekończąca się przygoda, możesz, więc zostać również nurkiem technicznym i zobaczyć to, czego większość nurków nigdy nie będzie mogła zobaczyć, bo lepiej znamy powierzchnię Księżyca niż dna oceanów. Możesz również zdobyć prestiżowy tytuł Mistrza Nurkowania PADI Master Scuba Diver.

     
tak będzie wyglądać miejsce... w którym będziesz pracować...

 

 

Droga do zostania Nurkiem - kurs podstawowy OWD PADI

Międzynarodowy certyfikat OWD PADI, jest przepustką do poznania tajemnic podwodnego świata.

  Lubisz przygody, poznawać nowe miejsca i ludzi, zacznij kurs nurkowania Open Water Diver PADI, bo przygoda czeka na Ciebie bliżej niż się spodziewasz. Zapytaj w Centrum Nurkowym DECO o swój podręcznik a przygoda ta zacznie już dziś. Podstawowy kurs nurkowania OWD PADI, pozwoli Ci odkryć nowy podwodny świat.

  Czytaj więcej...